Veszprémi választás: akkor most ki ebédelt a fideszesekkel?
A Fecebookon a baloldal támogatta Kész Zoltán és az LMP-s Schiffer András azon vitatkozik, hogy ki kivel ebédelt és ez mit bizonyít.
A Fecebookon a baloldal támogatta Kész Zoltán és az LMP-s Schiffer András azon vitatkozik, hogy ki kivel ebédelt és ez mit bizonyít.
Ma dől el, hogy lesz-e újra kétharmada a Fidesznek és a KDNP-nek az Országgyűlésben. Ha nem változott jelentősen a hangulat a legutóbbi, nyilvánosságra került felmérés óta, akkor vasárnap a vártnál szorosabb lesz az eredmény a veszprémi időközi választáson.
Megtévesztette a választókat Kész Zoltán, a február 22-ei veszprémi időközi országgyűlési képviselő-választás független jelöltje, akit több baloldali párt és civil szervezet támogatott – derül ki az Országgyűlési Egyéni Választókerületi Választási Bizottság csütörtök délutáni határozatából.
Kész Zoltán sárga lapot adna Veszprémben a kormánynak, 201-ban pedig pirosat.
A testület azért marasztalta el a veszprémi választáson induló, a baloldali pártok által támogatott független jelöltet, mert azt állította, hogy a Fidesznek valójában tizenegy jelöltje van az időközi választáson, csak „különböző mezben”.
Házról házra járva próbálja meggyőzni a veszprémieket a baloldali pártok támogatta Kész Zoltán, hogy voksoljanak rá, pontosabban szavazzanak a Fidesz ellen. Ugyan Kész és az őt támogató pártok ideológiájában alig van közös elem, a proteszthangulat egyelőre az ő malmára hajtja a vizet. Kérdés, hogy a puszta Fidesz-ellenesség elég lesz-e ahhoz, hogy a jelölt győzni tudjon a hagyományosan jobboldali választókerületben.
Kész Zoltán országgyűlési képviselővé választása esetén a helyiek érdekeit képviselné Budapest és Brüsszel felé egyaránt - mondta a független jelöltként, de több ellenzéki párt és civil szervezet támogatásával induló politikus szombaton Veszprémben Gianni Pittella, az Európai Parlament szocialista frakcióvezetője és Ujhelyi István, a szocialisták EP képviselője társaságában tartott sajtótájékoztatón. A politikus a Fidesz szóvivőjének mai szavaira is reagált.
A jelenlegi kormánynak nincs valós alternatívája, és nem tudják, hogy miképp váltható le Orbán – ezt tudták mondani a kormányellenes mozgolódások vezéralakjai egy hétfői kerekasztal-beszélgetésen. Míg az elmúlt 25 év és a Jobbik értékelésében eltért az álláspontjuk, a vasárnap megalakult – elvileg szövetséges – Demokratikus Kerekasztalról (Deka) viszont egységesen kritikusan nyilatkoztak. Gulyás Márton, a Krétakör volt ügyvezetője, Juhász Péter, a belvárosi ingatlanmutyit feltáró önkormányzati képviselő, valamint Vajda Zoltán a február elsejei tüntetést szervező Hatvanezren a magánynyugdíjukért-csoport alapítója volt a Budai Liberális Klub vendége. Az is kiderült, Kész Zoltán mellett Heller Ágnes filozófus is felszólal a tüntetésen.
Bár Veszprém hosszú évek óta a Fidesz erős bástyája, a csillagok kedvező együttállása esetén legyőzhető februárban a kormánypárt. Ám ehhez az ellenzéknek nagyon sokat kell dolgoznia, pusztán a közhangulat romlása nem elég. Megnéztük, mi kell a kétharmad lebontásához, és vannak-e olyan állapotban az ellenzéki pártok, hogy a maguk malmára hajtsák a Fidesz népszerűség-csökkenését. Az MSZP már az elején botot dobott a küllők közé.
Az LMP nem támogatja a többi baloldali párt által támogatott veszprémi képviselő-jelöltet, Kész Zoltánt - közölte Schiffer András az ATV-n.